Zimmermann – Julekonsert

Etter å ha nådd nummer ein på den norske singellista og ein sommar fylt med festivalar er Zimmermann klar for å skru opp julestemninga. Til vinteren legg han ut på juleturné og speler i 16 byer over heile landet. Laurdag 28. november kjem han til Nordfjordeid og Operahuset Nordfjord!

Julekonsertane har blitt ei tradisjon for den 26 år gamle artisten. DeI siste tre åra har han spelt for utsolgte hus, og kvart år har konserten fått vokse litt. I 2023 sto han aleine på scena med gitaren. Året etter fekk han med seg ein gitarist, før ein pianist også ble en del av laget i 2025. No tek han julekonserten vidare rundt i landet. Billettar i sal fredag 11. september kl.10.00.

«Det som er så magisk ved å reise rundt på juleturné, er at vi får møte publikum på så nært hold! Jeg elsker å gjøre akustiske versjoner av låtene og la tekstene få enda bedre plass. Dessuten har alle glede av å samles rundt musikken i årets mørkeste tid. Det har jeg merket de siste årene. Dette skal bli så gøy!»», seier Amund Zimmermann

Sidan debuten med «Månen» i 2022 har det gått fort for sandefjordingen. Låta lå 16 uker på A-lista til NRK P1, og sidan har han gjett ut låtar som «Ta med deg døra», «Ole Lukkøye» og «Griper etter halmstrå». Debutalbumet «In medias res» blei nominert til Spellemannprisen for «Årets gjennombrudd», og i 2025 solgte han over 10.000 konsertbillettar. På kort tid har han rokke å bli publikumsfavoritt, og i august slapp han «I takt med deg» saman med sjølvaste Bjørn Eidsvåg. Duetten gjekk rett til topps på den norske singellista. Med låtar som spenner frå drømmande og sentimentale ballader til fengande poplåter, har historiefortellinga blitt ein viktig del av uttrykket. Det er låtar som invitere til både allsong og dei litt stillare augeblikka. Det blir ein nær og intim kveld, der julemusik møter eigne låtar og historiar. Publikum får høyre både julefavorittar og det Amund sjølv kallar «hverdagsmusikk» – låter fra hans eige reportoar. Vi gler oss!

Vis meir

Lau. 28.11 Kl. 20.30

Kjøp billett

Lengde: 1 t 0 min

Billettpris:

Ordinær 475,-

!zimmermann 475,-

Illustrasjonsfoto av operasalen, tatt ovanfrå mens det foregår øving på orkestergrava.

Utleige

Velkomen til å leige operasalen, kinosalen og foajeen – til alle typar arrangement.

Les meir om utleige

Oversiktsbilete av Operahuset Nordfjord og Eid vidaregåande skule sett vestover med fjorden i bakgrunnen

Ditt besøk

Aldersgrenser.  Universell utforming. Parkering. Mat og drikke. Billettinfo.  

Les meir om ditt besøk

Jente som står i graset på Lotsstøylen (seter) og strekkjer henda i lufta, med fjord og snødekte fjelltoppar i bakgrunnen

Alt i ein fjord

Nordfjord er Norge på sitt flottaste, høgste, lengste, mjukaste og tøffaste.  

Visit Nordfjord